1. nap A terem

9.00 - 12.55 Regisztráció
Megnyitó
12.55 - 13.05 Szarka László, az MTA rendes tagja : Megnyitó
13.05 - 13.15 Ádám József, az MTA rendes tagja : Bevezető előadás
InSAR
13.15 - 13.30 Bányai László : ESA PECS pályázat eredményei az MTA CSFK Geodéziai és Geofizikai intézetben
13.30 - 13.45 Bozsó István : Lassú felszíni deformációs folyamatok monitorozása sarokreflektorok és Sentinel-1 adatok felhasználásával magyarországi teszt területeken
13.45 - 14.00 Szűcs Eszter : Sentinel-1 InSAR over Hungary: large-scale interferometry and deformation mapping
14.00 - 14.15 Vitafórum
14.15 - 14.30 Kávé szünet
GNSS
14.30 - 14.45 Rózsa Szabolcs : Troposzferikus hatások modellezése szélsőséges körülmények között
14.45 - 15.00 Farkas Márton : Mozgó platform hely- és helyzetmeghatározása multi-GNSS észlelések és inerciális szenzorok szoros csatolású fúziójával
15.00 - 15.15 Magyar Bálint : Diszkrét GNSS sebességmező szűrés: SVM megoldás
15.15 - 15.30 Mindler Gergely : Cunamik detektálása ionoszférikus műholdjelek alapján
15.30 - 16.00 Vitafórum
16.00 - 16.15 Kávé szünet
Nehézségi erőtér
16.15 - 16.30 Völgyesi Lajos : Az Eötvös-kísérlet újramérése
16.30 - 16.45 Tóth Gyula : QDaedalus függővonal-elhajlás mérések feldolgozása
Távérzékelés és GIS
16.45 - 17.00 Király Géza : Erdészeti mintaterületek geomatikai támogatása
17.00 - 17.15 Brolly Gábor : Földi lézerszkennerrel történő faállománybecslés pontossági vizsgálata nagyszámú minta alapján
17.15 - 17.30 Vitafórum
Szóbeli poszterbemutató
17.30 - 17.46 Poszterek
19.30 - 22.00 Baráti vacsora

2. nap A terem

Geomatematika
9.00 - 9.15 Busics György : A középkori magyar hosszmértékegység rekonstrukciója
9.15 - 9.30 Jancsó Tamás : Fotogrammetriai térbeli hátrametszés közelítő értékeinek meghatározása
9.30 - 9.45 Papp Erik : Geodéziai dátumtranszformáció Prokrusztész módszerrel
9.45 - 10.00 Kalmár János : Csúcskeresés háromszögbázisú (TIN) digitális felületmodellben
10.00 - 10.15 Vitafórum
10.15 - 10.30 Kávé szünet
Távérzékelés
10.30 - 10.45 Barton Iván : Konzisztens Sentinel-2 űrfelvétel idősorozat készítése erdőterületek kiértékeléséhez
10.45 - 11.00 Molnár Tamás : Egy bükki hótörés távérzékelési elemzése MODIS és Sentinel-2 űrfelvételek alapján
Geodinamika
11.00 - 11.15 Czirok Lili : Különböző csoportosítási eljárások alkalmazása feszültséginverziók elvégzéséhez a Vrancea-zónában (DK-Kárpátok)
11.15 - 11.30 Vitafórum
Nehézségi erőtér
11.30 - 11.45 Földváry Lóránt : GRACE hónapos nehézségi erőtér változások elemzése és előrejelzése ARIMA modellezéssel
11.45 - 12.00 Papp Gábor : Az ausztriai Conrad obszervatóriumban regisztrált dőlés- és gravitációs adatok idősorainak elemzése
12.00 - 12.15 Benedek Judit : Mozgótömeges graviméter kalibrálás: a sűrűséginhomogenitásból és pozicionálásból eredő hibák becslése hengergyűrű tömegvonzási erőterének modellezése segítségével
12.15 - 12.30 Vitafórum
12.30 - 12.35 Zárszó
13.00 - 14.00 Ebéd szünet

1. nap B terem

Poszter szekció
17.46 - 19.30 Katalin Gribovszki : Újabb eredmények a sértetlen állócseppkövek vizsgálatával végzett földrengés-veszélyeztetettségi kutatásokban---numerikus és analóg modellezés
17.46 - 19.30 Csala Bettina : Függővonal-elhajlás mérések pontosságának és pontsűrűségének vizsgálata
17.46 - 19.30 Kottek Péter : Felszínmodell és faállomány-szerkezet
17.46 - 19.30 Nagy Gábor : A RINEX formátum korszerűségének vizsgálata
17.46 - 19.30 Szűcs Eszter : TopoTransylvania- a multidisciplinary Earth science initiative in Central Europe to tackle local and global challenges
17.46 - 19.30 Szűcs Eszter : Nemzeti Kiválósági Program: Magyarország szeizmotektonikai modelljének megalkotása
17.46 - 19.30 Tóth Zoltán : Aktív kontúrok
17.46 - 19.30 Varga Péter : A FÖLD FÖLDRENGÉS AKTIVITÁSA IDŐBEN ÉS TÉRBEN

2. nap B terem

8.00 - 13.00 Poszterek

1. nap A terem

9.00 - 12.55 Regisztráció
Megnyitó
12.55 - 13.05 Szarka László, az MTA rendes tagja
Megnyitó
13.05 - 13.15 Ádám József, az MTA rendes tagja
Bevezető előadás
InSAR
13.15 - 13.30 Bányai László, Szűcs Eszter, Bozsó István, Wesztergom Viktor
ESA PECS pályázat eredményei az MTA CSFK Geodéziai és Geofizikai intézetben
13.30 - 13.45 Bozsó István, Szűcs Eszter, Bányai László, Wesztergom Viktor
Lassú felszíni deformációs folyamatok monitorozása sarokreflektorok és Sentinel-1 adatok felhasználásával magyarországi teszt területeken
13.45 - 14.00 Szűcs Eszter, Bányai László, Bozsó István, Wesztergom Viktor
Sentinel-1 InSAR over Hungary: large-scale interferometry and deformation mapping
14.00 - 14.15 Vitafórum
14.15 - 14.30 Kávé szünet
GNSS
14.30 - 14.45 Rózsa Szabolcs, Ambrus Bence, Juni Ildikó, Pieter Bastiaan Ober, Mile Máté
Troposzferikus hatások modellezése szélsőséges körülmények között
14.45 - 15.00 Farkas Márton, Dr. Rózsa Szabolcs, Dr. Vanek Bálint
Mozgó platform hely- és helyzetmeghatározása multi-GNSS észlelések és inerciális szenzorok szoros csatolású fúziójával
15.00 - 15.15 Magyar Bálint, Dr. Kenyeres Ambrus
Diszkrét GNSS sebességmező szűrés: SVM megoldás
15.15 - 15.30 Mindler Gergely, Szendi Bence, Fék Márk György
Cunamik detektálása ionoszférikus műholdjelek alapján
15.30 - 16.00 Vitafórum
16.00 - 16.15 Kávé szünet
Nehézségi erőtér
16.15 - 16.30 Völgyesi Lajos, Völgyesi Lajos, Tóth Gyula, Égető Csaba, Kiss Bálint, Péter Gábor, Szondy György, Ván Péter
Az Eötvös-kísérlet újramérése
16.30 - 16.45 Tóth Gyula, Völgyesi Lajos
QDaedalus függővonal-elhajlás mérések feldolgozása
Távérzékelés és GIS
16.45 - 17.00 Király Géza, Brolly Gábor, Balla Csilla, Kollár Tamás, Kolozs László
Erdészeti mintaterületek geomatikai támogatása
17.00 - 17.15 Brolly Gábor, Liang Xinlian, Király Géza, Lehtomäki Matti
Földi lézerszkennerrel történő faállománybecslés pontossági vizsgálata nagyszámú minta alapján
17.15 - 17.30 Vitafórum
Szóbeli poszterbemutató
17.30 - 17.46 Poszterek
19.30 - 22.00 Baráti vacsora

1. nap B terem

Poszter szekció
17.46 - 19.30 Katalin Gribovszki, Gribovszki, Katalin; Kovács, Károly; Esterhazy, Sofi; Mónus, Péter; Kiszely, Márta; Bokelmann, Götz
Újabb eredmények a sértetlen állócseppkövek vizsgálatával végzett földrengés-veszélyeztetettségi kutatásokban---numerikus és analóg modellezés
17.46 - 19.30 Csala Bettina, Dr. Tóth Gyula
Függővonal-elhajlás mérések pontosságának és pontsűrűségének vizsgálata
17.46 - 19.30 Kottek Péter
Felszínmodell és faállomány-szerkezet
17.46 - 19.30 Nagy Gábor
A RINEX formátum korszerűségének vizsgálata
17.46 - 19.30 Szűcs Eszter, Bányai László, Bozsó István, Sierd Cloetingh, Gál Ágnes, Kovács István János, Liviu Matenco, Novák A
TopoTransylvania- a multidisciplinary Earth science initiative in Central Europe to tackle local and global challenges
17.46 - 19.30 Szűcs Eszter, Wéber Zoltán, Horváth Ferenc, Szűcs Eszter, Wesztergom Viktor
Nemzeti Kiválósági Program: Magyarország szeizmotektonikai modelljének megalkotása
17.46 - 19.30 Tóth Zoltán
Aktív kontúrok
17.46 - 19.30 Varga Péter, Fodor Csilla
A FÖLD FÖLDRENGÉS AKTIVITÁSA IDŐBEN ÉS TÉRBEN

2. nap A terem

Geomatematika
9.00 - 9.15 Busics György
A középkori magyar hosszmértékegység rekonstrukciója
9.15 - 9.30 Jancsó Tamás
Fotogrammetriai térbeli hátrametszés közelítő értékeinek meghatározása
9.30 - 9.45 Papp Erik
Geodéziai dátumtranszformáció Prokrusztész módszerrel
9.45 - 10.00 Kalmár János
Csúcskeresés háromszögbázisú (TIN) digitális felületmodellben
10.00 - 10.15
Vitafórum
10.15 - 10.30
Kávé szünet
Távérzékelés
10.30 - 10.45 Barton Iván, Czimber Kornél, Király Géza, Moskal L. Monika
Konzisztens Sentinel-2 űrfelvétel idősorozat készítése erdőterületek kiértékeléséhez
10.45 - 11.00 Molnár Tamás , Birinyi Mátyás, Király Géza, Móricz Norbert, Koltay András, Hirka Anikó, Csóka György, Somogyi Zoltá
Egy bükki hótörés távérzékelési elemzése MODIS és Sentinel-2 űrfelvételek alapján
Geodinamika
11.00 - 11.15 Czirok Lili, Kuslits Lukács
Különböző csoportosítási eljárások alkalmazása feszültséginverziók elvégzéséhez a Vrancea-zónában (DK-Kárpátok)
11.15 - 11.30
Vitafórum
Nehézségi erőtér
11.30 - 11.45 Földváry Lóránt
GRACE hónapos nehézségi erőtér változások elemzése és előrejelzése ARIMA modellezéssel
11.45 - 12.00 Papp Gábor, Ruotsalainen, H., Meurers, B., Benedek, J., Leonhardt, R., Szántó, M.
Az ausztriai Conrad obszervatóriumban regisztrált dőlés- és gravitációs adatok idősorainak elemzése
12.00 - 12.15 Benedek Judit, Papp Gábor
Mozgótömeges graviméter kalibrálás: a sűrűséginhomogenitásból és pozicionálásból eredő hibák becslése hengergyűrű tömegvonzási erőterének modellezése segítségével
12.15 - 12.30
Vitafórum
12.30 - 12.35
Zárszó
13.00 - 14.00
Ebéd szünet

2. nap B terem

Poszter szekció
8.00 - 13.00
Poszterek

1. nap A terem

9.00 - 12.55 Regisztráció
Megnyitó
12.55 - 13.05 Szarka László, az MTA rendes tagja
Megnyitó
13.05 - 13.15 Ádám József, az MTA rendes tagja
Bevezető előadás
InSAR
13.15 - 13.30 Bányai László, Szűcs Eszter, Bozsó István, Wesztergom Viktor
ESA PECS pályázat eredményei az MTA CSFK Geodéziai és Geofizikai intézetben
13.30 - 13.45 Bozsó István, Szűcs Eszter, Bányai László, Wesztergom Viktor
Lassú felszíni deformációs folyamatok monitorozása sarokreflektorok és Sentinel-1 adatok felhasználásával magyarországi teszt területeken
13.45 - 14.00 Szűcs Eszter, Bányai László, Bozsó István, Wesztergom Viktor
Sentinel-1 InSAR over Hungary: large-scale interferometry and deformation mapping
14.00 - 14.15 Vitafórum
14.15 - 14.30 Kávé szünet
GNSS
14.30 - 14.45 Rózsa Szabolcs, Ambrus Bence, Juni Ildikó, Pieter Bastiaan Ober, Mile Máté
Troposzferikus hatások modellezése szélsőséges körülmények között
14.45 - 15.00 Farkas Márton, Dr. Rózsa Szabolcs, Dr. Vanek Bálint
Mozgó platform hely- és helyzetmeghatározása multi-GNSS észlelések és inerciális szenzorok szoros csatolású fúziójával
15.00 - 15.15 Magyar Bálint, Dr. Kenyeres Ambrus
Diszkrét GNSS sebességmező szűrés: SVM megoldás
15.15 - 15.30 Mindler Gergely, Szendi Bence, Fék Márk György
Cunamik detektálása ionoszférikus műholdjelek alapján
15.30 - 16.00 Vitafórum
16.00 - 16.15 Kávé szünet
Nehézségi erőtér
16.15 - 16.30 Völgyesi Lajos, Völgyesi Lajos, Tóth Gyula, Égető Csaba, Kiss Bálint, Péter Gábor, Szondy György, Ván Péter
Az Eötvös-kísérlet újramérése
16.30 - 16.45 Tóth Gyula, Völgyesi Lajos
QDaedalus függővonal-elhajlás mérések feldolgozása
Távérzékelés és GIS
16.45 - 17.00 Király Géza, Brolly Gábor, Balla Csilla, Kollár Tamás, Kolozs László
Erdészeti mintaterületek geomatikai támogatása
17.00 - 17.15 Brolly Gábor, Liang Xinlian, Király Géza, Lehtomäki Matti
Földi lézerszkennerrel történő faállománybecslés pontossági vizsgálata nagyszámú minta alapján
17.15 - 17.30 Vitafórum
Szóbeli poszterbemutató
17.30 - 17.46 Poszterek
19.30 - 22.00 Baráti vacsora

1. nap B terem

Poszter szekció
17.46 - 19.30 Katalin Gribovszki, Gribovszki, Katalin; Kovács, Károly; Esterhazy, Sofi; Mónus, Péter; Kiszely, Márta; Bokelmann, Götz
Újabb eredmények a sértetlen állócseppkövek vizsgálatával végzett földrengés-veszélyeztetettségi kutatásokban---numerikus és analóg modellezés
17.46 - 19.30 Csala Bettina, Dr. Tóth Gyula
Függővonal-elhajlás mérések pontosságának és pontsűrűségének vizsgálata
17.46 - 19.30 Kottek Péter
Felszínmodell és faállomány-szerkezet
17.46 - 19.30 Nagy Gábor
A RINEX formátum korszerűségének vizsgálata
17.46 - 19.30 Szűcs Eszter, Bányai László, Bozsó István, Sierd Cloetingh, Gál Ágnes, Kovács István János, Liviu Matenco, Novák A
TopoTransylvania- a multidisciplinary Earth science initiative in Central Europe to tackle local and global challenges
17.46 - 19.30 Szűcs Eszter, Wéber Zoltán, Horváth Ferenc, Szűcs Eszter, Wesztergom Viktor
Nemzeti Kiválósági Program: Magyarország szeizmotektonikai modelljének megalkotása
17.46 - 19.30 Tóth Zoltán
Aktív kontúrok
17.46 - 19.30 Varga Péter, Fodor Csilla
A FÖLD FÖLDRENGÉS AKTIVITÁSA IDŐBEN ÉS TÉRBEN

2. nap A terem

Geomatematika
9.00 - 9.15 Busics György
A középkori magyar hosszmértékegység rekonstrukciója
9.15 - 9.30 Jancsó Tamás
Fotogrammetriai térbeli hátrametszés közelítő értékeinek meghatározása
9.30 - 9.45 Papp Erik
Geodéziai dátumtranszformáció Prokrusztész módszerrel
9.45 - 10.00 Kalmár János
Csúcskeresés háromszögbázisú (TIN) digitális felületmodellben
10.00 - 10.15 Vitafórum
10.15 - 10.30 Kávé szünet
Távérzékelés
10.30 - 10.45 Barton Iván, Czimber Kornél, Király Géza, Moskal L. Monika
Konzisztens Sentinel-2 űrfelvétel idősorozat készítése erdőterületek kiértékeléséhez
10.45 - 11.00 Molnár Tamás , Birinyi Mátyás, Király Géza, Móricz Norbert, Koltay András, Hirka Anikó, Csóka György, Somogyi Zoltá
Egy bükki hótörés távérzékelési elemzése MODIS és Sentinel-2 űrfelvételek alapján
Geodinamika
11.00 - 11.15 Czirok Lili, Kuslits Lukács
Különböző csoportosítási eljárások alkalmazása feszültséginverziók elvégzéséhez a Vrancea-zónában (DK-Kárpátok)
11.15 - 11.30 Vitafórum
Nehézségi erőtér
11.30 - 11.45 Földváry Lóránt
GRACE hónapos nehézségi erőtér változások elemzése és előrejelzése ARIMA modellezéssel
11.45 - 12.00 Papp Gábor, Ruotsalainen, H., Meurers, B., Benedek, J., Leonhardt, R., Szántó, M.
Az ausztriai Conrad obszervatóriumban regisztrált dőlés- és gravitációs adatok idősorainak elemzése
12.00 - 12.15 Benedek Judit, Papp Gábor
Mozgótömeges graviméter kalibrálás: a sűrűséginhomogenitásból és pozicionálásból eredő hibák becslése hengergyűrű tömegvonzási erőterének modellezése segítségével
12.15 - 12.30 Vitafórum
12.30 - 12.35 Zárszó
13.00 - 14.00 Ebéd szünet

2. nap B terem

Poszter szekció
8.00 - 13.00 Poszterek